| grofoiu a întrebat:

am 18 ani 183cm si 73 de kg, fac sala de 4 sapt, iar acum mi-am cumparat creatina monohidrata de la myprotein, proteina impect whey tot de la myprotein si dextroza tot de la myprotein, intrebarea mea este, daca le combin pe toate intr-un shake post-antrenament gen 25g proteina, 5 gr creatina si 40gr de dextroza ar fif ok?

13 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Da este foarte bine! corpul dupa antrenament are nevoie de carbo ca sa refaca rezervele de glicogen mai mult chiar decat de proteina in sine!

| Banny a răspuns:

Proteina nu este buna!
Mananca peşte,salata, spanac, carne de porc, pui, albus de ou etc.

| Deliric95115 a răspuns (pentru Banny):

Ba omule, tu stii ce e aia "PROTEINA"?
Aia o iei din mancaruri, cum sa zici ca nu e buna?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Banny):

Peste = proteina.

Tu spui ca NU E BUNA, si apoi II RECOMANZI PROTEINA ( peste, pui, etc. ).

Nu vezi ca te CONTRAZICI SINGUR?

| florynmondialul a răspuns (pentru Banny):

Banny spune-mi te rog ca ce ai zis este o biata gluma aruncata asa la plictiseala!

| grofoiu explică (pentru Cosmin86):

Salut. am vazut ca ai mai raspuns si te pricepi, poti sa imi raspunzi si mie la intrebarea care am pus-o si cate gr de dextroza sa pun, mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru grofoiu):

E ok cum ai zis tu, 40 gr.

| grofoiu explică (pentru Cosmin86):

Si este bine sa le combin asa pe toate 3? sau sa iau creatina inainte de antrenament si dupa proteina+dextroza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru grofoiu):

Faza e ca nu conteaza cand iei creatina, important e sa fie in corp.

S-a demonstrat ca nu conteaza, o poti lua cand vrei.

| grofoiu explică (pentru Cosmin86):

Dextroza in zilele de antrenament se ia doar o data pe zi? dar in zilele fara antrenament?

| Cosmin86 a răspuns (pentru grofoiu):

La fel, cu creatina.

| Banny a răspuns:

Creatina nu este buna!
Mananca peşte,salata, spanac, carne de porc, pui, albus de ou etc.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Banny):

Daca tu iei creatina din salata si spanac du-te si baga ca popeye in tine sa avem de cine rade.