| Bossu_Alex_1995 a întrebat:

Salut am Acer aspire xc100 si as vrea sa ii schimb procesoru si placa de baza dar daca procesoru are socketu fm2 si placa de baza este fm2+ are ceva adica sunt compatibile ca sa stiu sa nu dau banii degeaba daca nu va rog sa imi spuneti voi ce procesor si placa de baza sa buget 5 milione dau funda!

Răspuns Câştigător
| alexyy96 a răspuns:

Nu e absolut nici o problema si eu am la placa mea de baza care e am3+ procesor am3... nu e nici o problema in legatura cu compatibilitatea.

problema era daca placa era fm2 si procesorul fm2+. atunci erau probleme.