| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut am cateva intrebari.
1. daca alerg, 30 de minute pe banda,bicicleta sau afara slabesc din picioare in masa musculara, ma mentin sau pun pe mine?(pe langa ca fac si exercitii de masa musculara)
2.La ce ajuta lovirea cu barosul pe un cauciuc de tractor?(exercitiu care il fac multi sportivi)
3.Fac karate.Un karatist este mai bun la bataie decat un luptator de kickboxing?

2 răspunsuri:
| Myrcea22 a răspuns:

Deci...alergatu te tonifica. faza cu scaderea masei musculare nu stiu cat de adevaratat e.dar slabesti uniform si in acelasi timp te tonifica.te formeaza frumos..alergatu lucreaza muschii frumos, la intrebarea 3 depinde cat de talentat esti, dupa pararea mea mai bun kickboxing

| Mario19bm a răspuns:

3. Nu prea ai cum sa ii compari! La lupte de strada (batai) ar fi bine sa fugi daca dai de unul care face kickbox! Nu practic asa ceva, dar am 2 prieteni, frati! Fac kickbox de 3 respectiv 4 ani (sunt la liceul sportiv) si l-am vazut pe unul dintre ei batandu-se cu cineva... no words! laughing Deci nu e mai bun karatistul, eventual ca e campion mondial si se lupta cu un amator de la kickbox!

1. Alergatul e cardio, pentru slabit! E o prostie sa faci cardio ca sa dai jos grasimea si sa faci in acelasi timp exercitii pentru masa musculara! Axeaza-te pe una dintre ele! Baga bulking si dupa cateva luni fa cardio ca sa te definesti! Sper ca ti-an fost de ajutor happy