| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Am gasit o cursiera la 8 kg pe internet, vanzatorul a spus ca o bicicleta cu greutatea mai mica de 7 kg nu este acceptata intr-o competitie si mi-a spus sa iau mai bine una peste 7kg.Este adevarat, la competitii de ciclism bicicletele trebuie sa aiba peste 7 kg? Bicicletele care particicpa la Turul Frantei cate kg au, mereu m-am gandit ca acelea au sub 5 kg.

Răspuns Câştigător
| monster62 a răspuns:

Buna,alex!

e adevarat, bicicleta trebuie sa cantareasca minimum 7 kg, sa poti concura cu ea in concurs. sper ca te-am ajutat!happy

| monster62 a răspuns (pentru monster62):

Mersi,alex,ca mi-ai desemnat raspunsul castigatorwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o bicicleta mountain bike are 10-15kg deci este bine pentru o cursiera