| Deooo a întrebat:

Salut! Am luat proteina din zer si mi-au aparut o gramada de cosuri si pe fata si pe spate, intrebarea mea e daca de la proteina vegana as pati la fel

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa iei prafuri sintetice de proteina, de ce nu mananci carne, care-i organica si sanataosa si care nu-ti face probleme cu ficatul, rinichii si nici cu eruptiile de pe piele.

| Frank51 a răspuns:

Proteina din soia nu e la fel de bine asimilată.

Nu cred că de la proteina din zer ai coșuri ci de la acel tip de proteină care probabil este și cu mulți carbohidrați. Încearcă și ceva fără carbohidrați și adaugi tu miere sau banane.

| SkandallKamataru a răspuns:

Ai intoleranta la lactoza cel mai probabil, daca bei lapte patesti la fel?

| Xox0 a răspuns:

Depinde din ce e proteina vegetala. Sunt de mai multe feluri, din mai multe legume si plante, sa zic asa.
Incerci si vezi. Poate ai luat de la un brand ieftin de proasta calitate.