| BikerZone a întrebat:

Salut am nevoie de niste sfaturi.
Eu fac rugby de performanta,dar in acelasi timp si sala.
Nu stiuc e sa fac,nu am timp sa ma alimentez foarte bine, mai ales proteine, pentru ca am nevoie sa maninc cam 200 de grame pe zi si nu am timp ...nus acasa mai deloc, apuc cam 2 mese maxim pe zi.
M-am gandit sa iau Milk&Egg de la Redis Nutritie,dar la rugby se mai fac si teste anti-doping, si acest timp de proteine din ou si zer oare ies ca dopaj, sau pot cunsuma ca un supliment alimentar?
Multuemsc
http://www.redis.ro/ro/proteine-concentrate/31-milk-egg. html

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai un medic sportiv, mergi la el pentru sfat.
Nu te "dopa" după cântec muzical!
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

"sau pot cunsuma ca un supliment alimentar", nu scrie MARE ca e supliment alimentar?

E practic lapte si ou + niste indulcitori. WTF!

Si ia proteina din zer, milk & egg e o proteina de noapte, nu de asta ai tu nevoie.