| ZisAndrei a întrebat:

Salut! Am o întrebare, ce cerințe cere canotajul din Romania, vârstă, liceu facultate etc.
Mă poate ajuta careva?
Cel mai util răspuns, îi voi da pin!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a practica acest sport trebuie sa fii sanatos, sa ai un fizic adecvat si sa fii dispus la o munca foarte dura si o viata de privatiuni.
In rest nu sunt conditii de studii iar ca varsta se poate incepe de pe la 14-15 ani.
Du-te la o sectie de canotaj si vezi ce fac la antrenamente si vorbeste cu cativa si te vei lamuri.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se cere facultate pentru a practica un sport. Daca te apuci de mic copil, cum poti avea facultate?
Daca tot dai pin, ne poti da si cardul?
Dar nu cred sa ai.

| johnnny123 a răspuns:

Niciun sport din lumea asta nu cere "facultate".
Pentru a face performanță într-un sport trebuie să-l începi din copilărie, și nu știu prea mulți copii de 10 ani cu facultate.

| Robert001177 a răspuns:

Facand un sport practic la fel(kaiac) ar fi cel mai bine sa nu te apuci prea tarziu ca vei pierde mult,dar vei avea nevoie de motivatie, multa munca.
Nu vei mai avea asa de mult timp liber, deci ar trebui sa te pregatesti pentru o munca si fizica dar si psihica foarte grea.
Vei face sala, alergare multa pentru rezistenta dar cel mai important, antrenamentul pe apa.
Bafta