| Stefan_Bogdan_1994 a întrebat:

Am si eu o problema cu o bicicleta cu discuri. Cand pun frana se aude ca si cand ar atinge o sarma discul. Ce problema ar putea sa aiba?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| oDoP a răspuns:

Posibil una din placute sa fi ajuns la final (niturile care tin placutele ating discul), Un surub de sustinere al sistemului de franare atinge discul, mizerie. Te sfatuiesc sa scoti placutele, si sa le slefuiesti putin cu un smirgherl finut apoi sterse cu spirt si arse putin la aragaz. (Stiu metoda de la un prieten care este pasionat de biciclete si a aplicat-o si el; are un KLS care l-a ajuns vreo 3000 de lei)

Mult noroc!