| Nitu_Silviu_1991 a întrebat:

Am si eu o problema! Merg la sala de forta de circa 6 luni si mai rau am slabit. Iau gfx8 cu lapte de 2 ori pe zi in combinatie cu Animal pack si am minim 3 mese regulate pe zi. Nu stiu ce sa fac. Cine ma poate ajuta cu un sfat?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

3 mese?, 2 gfx8? si inca slabesti? simplu, nu mananci de ajuns. adauga la mesele alea inca 20-30% din cat mananci deja ca si cantitate, mai adauga o masa, ce este asa de grav? este un principiu pe lumea asta:
- mananci mult te "exprimi" (ma refer la toaleta) putin -> castigi greutate
-mananci mult te exprimi la fel de mult -> mentii greutatea
-mananci mult dar te exprimi si mai mult -> pierzi in greutate.
cum la partea cu exprimatul in toaleta nu poti lucra, poti in schimb modifica cat bagi in tine. deci lasa baza pe suplimente si baga mancare mai multa

| petertb a răspuns:

Gandeste pozitiv si nu te mai uita vreo 2 luni in oglinda(chiar daca aproape e imposibil). asta o sa-ti rezolve problema.

| Cosmin86 a răspuns:

Si ce mananci la mesele alea? si in ce cantitate?

| florynmondialul a răspuns:

Vai vai! voi copii mici ce sunteti nu intelegeti ca nu suplimentele te fac mare! bineinteles ele ajuta dar baza ramane: 5 mese pe zi, odihna corespunzatoare si un antrenament bun! sper ca te-am ajutat!