| ElvisBaltateanu a întrebat:

Am varsta de 15 ani si as vrea sa ma duc la sala. Nelamurirea mea este daca aceasta poate sa imi opreasca cresterea. Imi puteti spune ce credeti?
P.S: Dau funda.

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Daca faci exercitiile corect, si cu greutatea pe care o poti ridica, nu e nici o problema.
In schimb daca le faci gresit, ii o sansa sa iti afecteze coloana si sa stagneze cresterea in inaltime.
De asemenea e foarte importanta alimentatia, cat timp nu mananci doar o jumate de felie de paine si o rosie pe zi e ok. Ideal ar fi sa ai cinci mese, trei principale, si doua gustari. Oricum, cat timp nu duci lipsa sau faci exces de mese, e bine.

4 răspunsuri:
| laurentiufilip a răspuns:

Daca exagerezi prea mult (gen cum sunt culturistii de explodeaza de musci ) s-ar pute dar daca faci regulat vei creste normal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru laurentiufilip):

Aia nu "explodeaza" de muschi de la exercitii

| Roki_2754 a răspuns:

Majoritatea prietenilor mei merg la sala si nu ia afectat cu nimic.

| Adrian_Sabin_2001 a răspuns:

Cand eram mic mergeam cu tata la sala si trageam de fiarele alea de acolo si aveam 8, 9 ani acum am 13 si am 1, 75 si nu am mai fost la sala de la 8, 9 ani.