| Gam3Rrr a întrebat:

Salut.As vrea sa ma apuc de un sport... ceva pentru auto-aparare mai mult si sunt indecis.As vrea ceva gen kickboxing sau karate.Am 16 ani, 1, 88 m inaltime si 69 kg.Ce mi s-ar potrivimai bine? Muschi am, rezistenta destula.Dar nu sunt,, chiar elastic``

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam inalt si cam slabut pentru acest gen de sport de care spui.Mai ales ca nu esti nici chiar „elastic".Vei fi o tinta usor de nimerit.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fa judo. Se face si autoaparare.

| StefanIntrebare a răspuns:

Muay Thai este ceva intre. Dar daca vrei numai ca sa te poti apara atunci fa Box sau Kickbox. Daca vrei ceva mai mult pentru arta atunci Kung Fu. In Kung Fu ai o mare varietate de arme din care sa alegi, si faci si un fel de freerun (flipuri). Eu iti propun sa inveti mai multe stiluri de bataie si sa le combini. De exemplu sa combini Kung Fu-ul, pentru ca este vast in lovituri de picioare si Boxul in lovituri cu pumnul. Funda?

| Dutu_Cosmin_1994 a răspuns:

Ti-as recomanda kickboxing sau chiar box esti inalt si cu o greutate perfecta, dar sa te ti de acest sport.