| Euuuuuuu177181 a întrebat:

Salut, azi am avut primul meu sparing la antrenamentul de box/
Sunt incepator si adversarul m-a luat usor, am mai luat cateva lovituri in fata/nas dar nimic grav.
Dar pe drum a inceput sa mă doara in piept si gatul pe partea dreapta (inca se simte dupa cateva ore), nu tin minte sa fi fost lovit acolo.
Stiti care este cauza sau daca e de ingrijorat?

2 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

E gripă in ultima perioada. Daca nu ai fost lovit si nu simti ca ar fi vreun atac de panică, e ok.In ultima vreme e criza de cripa, de viroze si pneumonii.

| Davyduchiha2001 a răspuns:

Nu ai o fișă medicală? Fă ți un set de analize prima dată. așa ști dacă ești apt 100 % sa practici acest sport., probabil ca ai depus un efort foarte mare. nu știu ce să zic... depinde cât de severă e durerea in piept. dacă simți ca te apasă greu în piept. o strânsoare sau ai durere de maxilar. și de gat ar trebui sa mergi la medic pentru siguranța ta.