| kavasaki99 a întrebat:

Salut ca-să poți fi instructor de fitness ce trebuie sa faci? este vre un curs sau trebuie facultate?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Curs sau facultatea de educatie fizica.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu trebuie sa faci absolut nimic, doar sa te angajez cineva, ai un plus daca arati si tu bine. Nu te intreaba nimeni de cursuri/scoli/facultati in meseria asta. Bag mana in foc ca majoritatea abia si-au terminat liceul.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nebunule, te faci instructor de fitneess?hee hee laughing

| kavasaki99 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Da

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru kavasaki99):

Aoleuu, bafta pe acolo happy

| kavasaki99 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Te pup

| Yukidaruma a răspuns:

Dacă dorești să fii instructor de fitness sunt de ajuns doar niște cursuri dar trebuie să ai și diploma de bacalaureat.
În cazul în care vrei să devi personal trainer, atunci ai nevoie de facultatea de educație fizică și sport.
Succes!

| Simon a răspuns:

Depinde unde vrei sa "profesezi". La World Class faci scoala si antrenamente, dai examen si dupa ajungi instructor cu acte-n regula. La sali de cartier, daca stii grupele de muschi, cateva exercitii si vreo doua sfaturi de nutritie e suficient.