| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care este faza la fotbal cu suspendarea in functie de cartonase galbene? Cum se acorda aceasta suspendare? Si cum poate scapa un jucator care este in pericol de suspendare? Va intreb din curiozitate pentru ca nu am aflat niciodata un raspuns coerent.

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Pai e simplu. Daca doua meciuri consecutive primeste galben, urmatoarea etapa va lipsi. Ca sa scape de suspendare trebuie ca dupa ce a luat galben, urmatorul meci sa nu mai ia.
Si vezi ca meciurile trebuie sa apartina de aceeasi competitie. De exemplu daca in meciul de liga ia galben si dupa are meci de cupa si primeste si atunci galben, nu va lipsi urmatoarea etapa pentru ca a luat galben in competitii diferite.

1 răspuns: