| Andry127 a întrebat:

Salut. [Culturism - Creatina]

Am aproape 17 ani si as vrea sa iau niste Creatina. Fac sala de 4 luni. Funda cui imi raspunde la intrebari:
Ce parere aveti desprea creatina?
La ce ajuta creatina?
Ce efecte secundare are?
Este daunatoare pentru organism?
Care este cea mai buna creatina? (pastila sau praf de se dizolva? Si ce firma?)
Cand iau creatina trebuie sa beau multa apa?

Multumesc anticipat ^_^

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Sa nu te iei dupa copilul prost care a scris mai jos, nu vrea decat sa enerveze pe toata lumea.

Deci citeste aici.
http://www.megaproteine.ro/......-creatina/

Nu, nu este daunatoare pentru organism, corpul unui adult produce cam 3 g de creatina + ca se gaseste si in mancarea creatina, de exemplu in carnea de vita.

Sunt mai multe firme bune de creatina dar dupa parerea mea una dintre cele mai bune este asta.

http://www.megaproteine.ro/......ce-Series/

Da, cand iei creatina trebuie sa bei multa apa.

Creatina ajuta la mai multe chestii, una dintre ele este cresterea in masa musculara. Citeste articolul de mai sus si mai citeste si pe www.culturism.ro

| Andry127 explică (pentru Vladut650):

Multumesc mult! ^_^

3 răspunsuri:
| aurelian098 a răspuns:

Creatina este daunatoare poate sa provoace chiar cancer, mai bine incerci niste steroizi au efecte garantate.