| AlexL28 a întrebat:

Salut, cum e mai bine sa faci abdomene?
Cu ajutor sau fara?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Cum se executa corect abdomenele?
Am avut ocazia sa intalnesc foarte multe persoane care nu au nici cea mai mica idee despre cum se executa corect exercitiile pentru abdomen...
Abdomenele trebuie facute fara nici un ajutor, pentru ca iti dezvolti mai bine muschii asa si corpul poate lucra mai bine si mai repede!
Abdomenele trebuie facute dimineata si seara in mod regulat ( adica in acelasi numar ).
O seara frumoasa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Abdomene dimineata = stres inutil pe coloana in zona lombara

Daca faci abdomene dimineata atunci esti un IDIOT.

Documenteaza-te inainte sa dai sfaturi tampite :
http://www.culturism.ro/......neata.html

Si abdomenul se lucreaza O DATA pe saptamana, maxim de 2 ori si de preferat cu greutati. Tu faci un antrenament de copil mic, dimineata si seara.

8 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Fara niciun ajutor.

| Anonym985544 a răspuns:

Fara

| Anonimus201499 a răspuns:

Fara,corpul tau lucreaza mai repede.

| roxanabm a răspuns:

Multi spun ca 'vai! ce ajutor? singur!', dar de fapt e recomandat sa ai pe cineva care sa.ti tina picioarele.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru roxanabm):

La picioare se poate proceda altcumva, sa ti le bagi sub pat sau sub o masuta mica, pentru ca ele sa nu execute nici o miscare sa poti face abdomenele corecte.

| ShoowCosmin10 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci abdomene fara nici un ajutor deoarece iti dezvolti mai bine muschii...

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShoowCosmin10):

Iti dezvolti muschii cu niste exercitii simple si proaste precum abdomenele?

apuca-te de sah