| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut daca alerg 30 de minute, pot sa fac cateva pauze mici de cateva secunde? daca da atunci cate? multumesc

Răspuns Câştigător
| teo_7965 a răspuns:

Rolul alergatului e de a arde caloriile consumate, deci o mica pauza nu strica. Dar iti recomand sa nu te stresezi prea tare cu infatisarea ta deoarece arati foarte bine asa cum esti.

| Andreeaioan115 explică (pentru teo_7965):

Insa daca fac mai multe 4-5 e rau?

| suntserios a răspuns (pentru teo_7965):

De unde stii tu cum arata? Poate alearga pentru sanatate nu pentru infatisare

| teo_7965 a răspuns (pentru suntserios):

Presupunand ca poza de profil este a ei, pur si simplu mi-am dat cu parerea. Cat despre sanatate, am vazut o postare anterioara, tot de la ea, in care mentiona ca tine dieta, deci m-am gandit ca doreste sa slabeasca. Cum in poza arata ca ar avea o greutate potrivita, i-am propus, prin aprecierea facuta, sa nu isi piarda timpul cu alergatul deoarece nu este nevoie si s-ar putea concentra pe alte activitati. Desigur, poate o face doar pentru sanatate, nu neg acest fapt happy

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci cate pauze ai nevoie. alergand des vei capata din ce in ce mai multa rezistenta si nu vei mai avea nevoie de multe pauze

| Mayhem666 a răspuns:

Poti face pauze, de fiecare data cand simti ca e nevoie, daca te fortezi prea tare, nu o sa mai ai forta dupa aceea si o sa ai o febra mulsculara. Incearca sa faci o alergare usoara, aia ajuta mai mult decat sa alergi repede si sa te fortezi, si dupa 10 minute sa nu mai poti nici sa respiri. Bafta!

| Divy a răspuns:

În general la orice antrenament se iau pauze la diferite intervale, pauzele sun de obicei de 10 secunde și de 2 minute, dar acestea sunt standard tu le poți stabili în funcție de starea de sănătate

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Poti face pauze cand simti nevoia. Suprasolicitarea, mai rau strica.

| JustinAlecu a răspuns:

Buna, poti incepe prin a-ti incalzi picioarele prin mers rapid 1 minut, dupa aceea alearga 10 minute neintrerupt, dupa aceste 10 minute de alergate mergi 4 minute pentru relaxarea picioarelor, dupa aceea alearga iar 10 minute si la sfarsit termini antrenamentul prin mers de relaxare si scuturare de picioare 5 minute. In total ai 30 minute. Succes