| ZbarMario a întrebat:

Salut,daca mă antrenez de luni până vineri că în weekend nu o sa pot merge la sala și vreau să fac push pull legs...e ok Luni-push,marti-pull, miercuri-legs,joi-push, vineri-pull? doar un antrenament de picioare

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e mai bine luni -> push, miercuri -> pull si vineri -> legs?
E cam mult 2 antrenamente de pull si 2 de push pe saptamana.

Alta varianta:

luni -> push
marti-> pull
miercuri-> legs
joi -> pauza
vineri-> upper body (si push si pull adica, dar fiecare la 50% din intesitate)
sambata -> lower body (picioare)
duminica -> pauza