| DoarUnPieton a întrebat:

Salut de curand m-am apucat de fotbal si as vrea sa imi spuneti cum se suteaza cu interiorul mai exact cu ce parte a piciorului si o poza ar fi excelenta a doua problema ar fi driblingurile nu vreau sa imi aratati driblinguri pentru ca stiu o groaza dar nu stiu cand trebuie folosit un anumit dribling si cand altul as dori raspunsuri de la profesionisti! funda...

Răspuns Câştigător
| Own3r a răspuns:

Sut cu interiorul -> Exact cu interiorul piciorului...de preferat sa dai mai mult cu efect...
interioru= cu latul happy. Cand esti sigur de sut, aproape de poarta usor cu latul, iar la o lovitura libera/sut de la distanta, o lovesti cu efect, putin inspre dreapta.Trebuie sa iti arate cnv...asa nu poti sa intelegi happy.
Iar driblingurile nu trebuie sa le faci neaparat intr-o anumita ordine. Cum vrei, Cum simti tu happy Oricum in joc nu o sa gandesti cum sa faci driblingu..etc. O sa-l faci exact fara sa gandesti... Tine de tine happy.

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Chestiile astea nu se invata din manual, se invata exersand

| Golofca22 a răspuns:

Uita-te pe nat la video si exerseaza!

| cornel_5486 a răspuns:

ș