| Nuvr a întrebat:

Salut, de la ce varsta e bine sa te apuci de sala eu am 16 si as dori sa ma apuc de sala... dar as vrea cateva sfaturi, pareri
tin sa mentionez ca fac diferite antrenamente de la 13 ani flotari. abdomene, cardio... etc

4 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

14 ani este ok. E bine ca nu esti zero.Fa-ti un program de antrenament( daca nu stii te pot ajuta eu), un program de mese si spor la treaba!

| alin100 a răspuns:

Cam pe la 14-15 ani, dar nu vei avea cine stie ce rezultate deoarece corpul la varsta ta nu secreta destul testosteron pentru crestere a musculaturei, mai asteapta vrei 2-3 ani.

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Eu fac sala de mult si am urmatorul program: luni: piept, abdomen; marti: triceps, umar; miercuri: biceps, antebrat, abdomen; joi: spate, trapez; vineri: picioare, piept; Daca vrei sa pui masa baga 12 repetari si fa incat a 13-a repetare sa iti fie imposibil de facut..Important este sa te alimentezi corect..eu am 7 mese pe zi si mananc din 2 in 2 ore..pai daca faci cardio slabesti si te definesti deci daca vrei sa faci masa musculara fara cardio si bafta!

Răspuns utilizator avertizat