| anonim_4396 a întrebat:

Salut, fac banda de o saptamana. am mancat sanatos etc. si am dat doar 1 KG jos. de ce asa putin?

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ai mancat sanatos = calitate.

in ce cantitate ai mancat sanatos?
in ce cantitate ai facut banda aia? o saptamana = si 1 ora si 10/saptamana

| JohnnyBi a răspuns:

Ca ai mancat sanatos, prea mult. de-aia

| Adry05 a răspuns:

Depinde si de orele la care mananci, cate mese pe zi ai, cantitatea, cat timp faci la banda. Si oricum nu e bine sa faci acelasi exercitiu pentru ca se obisnuiesc muschii si nu mai lucreaza la fel. Eventual pe langa banda mai adauga alt set de exercitii sau fa-i zilnic altceva.
Depinde totodata si de greutatea ta actuala si raportul inaltime-greutate. Daca esti cat de cat slaba e normal sa dai asa putin jos. Oricum, nu e ok sa slabesti mult deodata pentru ca se va lasa pielea. Sa slabesti putin si in timp e cel mai bine fiindca inseamna ca slabesti sanatos.

| darrio2007 a răspuns:

Este chiar bine ca ai dat 1 kg jos.Nu e bine sa dai jos prea mult deodata.

| RAY a răspuns:

1kg de apa nu de grasime, nu arzi tu un 1kg de grasime in 7 zile

| minrest a răspuns:

Daca e o pierdere de greutate reala, e foarte bine. Asa se slabeste sanatos. Slabirea brusca nu e buna.

| florynmondialul a răspuns:

Dar tu cat ai vrea sa slabesti? un kg pe saptamana doar din cardio e foarte bine!

| Xaya a răspuns:

Nu numai banda trebuie folosita, altfel lucrezi doar muschii picioarelor, ceea ce explica faptul ca ai scapat doar de 1kg. Incearca sa faci exercitii de lucrare a abdomenului. Sper ca ti-am fost de ajutor! Si continua sa mananci sanatos!

| Sportfreak a răspuns (pentru Xaya):

Abdomenul este un muschi foarte mic in comparatie cu spatele, pieptu, picioarele etc. Faza e ca toti cred ca daca faci abdomene slabesti, acesta este un mit...si din pacate persoanele neinformate ca tine il raspandesc mai departe, daca vrei sa slabesti trebuie sa iti lucrezi cei mai mari muschi pentru ca ei ard cele mai multe calorii, daca stam sa gandim logic abdomenul nu va putea arde atatea calorii cum o face spatele sau picioarele. Deci daca vreti sa dati burtica jos trebuie sa va antrenati TOT CORPUl nu doar abdomenul. poti sa ai cel mai smecher abdomen, tot sub grasime va fi daca il vei antrena doar pe el. A da, era si un proverb,, abs are made in the kitchen'' deci va rog nu scrieti aiurea doar din fericirea de a scrie pentru ca dati informatii eronate.