| Adellin97 a întrebat:

Salut, fac sala de aprox 2 ani ( culturism ) iar de curand (acu 2 luni) m-am lasat dar de atunci am anceput sa slabesc foarte mult ( 8kg) e normal sa slabesc atat?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Daca ai luat creatina, iese apa din corp. si daca ai luat si daca nu ai luat creatina, lipsa miscarii impinge corpul intr-un catabolism accelerat (atat timp cat corpul nu mai este stimulat sa aiba nevoie de muschi, ii dizolva crezand ca nu mai sunt folositori). culturismul e un sport pe care il faci pe viata, altfel muschii scad in volum, e si normal. scazand volumul muschilor scade si greutatea. alt motiv pentru scaderea in greutate este faptul ca nefacand sport nu ai nici aceeasi pofta de masa, si incepi sa scazi din masa mancata anterior lipsei sportului (poti sa o simti sau nu, lipsa poftei de mancare se face simtita)

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

8 kg e exagerat de mult. tu mananci?

| byeddy a răspuns:

Incearca sa faci flotari, abdomene, geno si acasa...nu uita de alimentatie, corpul dupa doi ani de sala cere, daca mananci de 3 ori pe zi si putin o sa slabesti, legi naturale pana la urma.