| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Fac volei si nu sunt prea inalt.Am 1.69m si nu stiu cum sa imi cresc detenta.Antrenorul mi-a zis ca pot sa ajung cu usurinta la 1.80-1.85m,dar eu nu prea il cred.Nici parintii mei nu sunt prea inalti. Tata are 1.78m,,iar mama 1.64.m.Daca stiti niste sfaturi cum sa imi cresc detenta mi-ar fi folositor.Multumesc!

1 răspuns:
| ShadowSought a răspuns:

Singurul sport care te lungeste intr-o perioada de minim 3 ani e baschetul.

Asa ca practica-l si pe ala.

Corpul cauta sa se adapteze le necesitati dar dureaza mult.

Am avut un prieten cu parinti de 1.60 dar el avea 1.93. Practicase 6 ani baschet minim o data pe saptamana.

Dureaza mult.