| sanboss a întrebat:

Salut, folosesc un concentrat proteic de 2 ori pe zi.
Glutamina inainte si dupa antrenament
Creativă monobidrata 10g dupa antrenament.

As vrea cv pt energie inainte sau in timpul antrenamentului. Ce recomandați?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nicolae207 a răspuns:

Salut!
Pentru energie trebuie sa mananci carbohidrati si grasime sanatoasa. Carbohidratii sanatosi se gasesc in orez, cartofi (depinde ce tip in functie de grupa de sange) si in paine.
Grasimea sanatoasa ajuta si ea la energie, aceasta se regaseste in unt, in uleiul de masline, in nuci si in multe alte alimente. Incearca sa mananci aceste alimente neaparat inainte si dupa antrenament, deoarece atunci are nevoie corpul de acesti nutrieni, inainte pentru a pregati corpul de efort si dupa pentru a regenera fibra musculara si intreg sistemul corporal.
Multumesc si sper ca aceste informatii sa iti fie de folos!

2 răspunsuri:
| sanboss explică:

Ms marian

| MarianM009 a răspuns:

Nu este cam mult 10g de creatina? Iei in cantitati mari doar in perioada de incarcare dupa care te rezumi la 5g.
Incearca sa iei creatina cu 30min inainte de antrenament si vezi daca ai mai multa energie pe parcursul antrenamentului.

Daca tot nu merge incearca Cell FX. Are continut ridicat de cafeina si taurina. Ar trebuie sa te stimuleze.
Dupa 9h de lucru iau un pliculet inainte de workout si se vede diferenta fata daca nu as lua.