| ItsTurbii a întrebat:

Salut grup, de curand m-am apucat si eu de sala, 3 zile mai exact, cam cum ar trebui sa decurga antrenamentele pe saptamana, cu tot cu pauza, ce grupe sa lucrez pe zi si daca la inceput, primele zile ar trebui sa faci super serii ca sa iti "activezi" muschii? asa imi zicea cineva, si as mai dori sa stiu si eu ce regim sa tin, daca as putea sa iau, vitamine, proteine, kreatina (nu steroizi )?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Activezi muschi? cate minuni citesc pe aici

| ItsTurbii explică (pentru RAY):

Frate, nu stiu cu ce se mananca asta, asa mi s-a spus si mie...

| MarianM009 a răspuns:

Iti activezi muschii inaintea fiecarui antrenamnet. O mai poti numi incalzire.

Daca vrei sa faci performanta atunci te mai ajuti de suplimente alimentare vitamine, aminoacizi, proteine, bcaa, creatina etc. Iti recomand sa vezi efectul fiecarui supliment in parte inainte de a-l lua.
Daca vrei doar sa te menti si sa arati bine rezumate doar la o dieta normala fara suplimente. happy

| Alexe_Florian_1996 a răspuns:

Pai iti poti face un program al saptamanii, o sa-ti prezint un program dupa care m-am luat eu
luni : biceps + triceps
marti : spate + deltoizi
miercuri : abdomen + piept
joi : pauza
vineri : picioare ( tot ce tine de presă si extensii)
sambata si duminica pauza
sper ca te-am ajutat