| Igor20142 a întrebat:

in ultimi 2 ani m-am cam ingrasat..si nu imi place deloc..as vrea sa ma apuc de sala.ce fel de exercitii trebuie sa fac? ce fel de shake-uri proteice trebuie sa iau?

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Antreneaza-ti tot corpul. Nu trebuie neaparat sa iti faci shake-uri proteice. Poti sa iti iei macronutrientii din mancare gatita, acasa. Redu consumul de grasimi si carbohidrati si creste consumul de proteine, dar la sfarsitul zile sa fii pe minus la calorii.
Vezi aici dupa obiective cam ce trebuie sa faci si sa mananci http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

6 răspunsuri:
| KaSS a răspuns:

Nu lua shake-uri mai bine fructe si sa iti fac o masa sanatoasa iar daca vrei sa slabesti trebuie mult alergare, alergatul in parc e mult mai sanatos decat alergatul pe banda in sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaSS):

Serios? fructele au aproape ZERO proteine.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta.

| KaSS a răspuns (pentru Cosmin86):

Cred ca ai ceva probleme mintale, ce tot te bagi aiurea in seama? Get a life.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaSS):

Daca vad ce tampenii ABEREZI.

Ai ZERO experienta in domeniul asta si comentezi.

Cand cineva zice "fructe in loc de shake-uri proteice" => e REDUS MINTAL.

Mai bine mananca 15 oua intregi sau 6 fripturi, daca vrei proteine serioase, nu fructe!

| Igor20142 explică:

Am uitat sa precizez. am 18 ani. poate ajuta cu cv..alte idei? va rog big grin