| Afsdghvcs a întrebat:

Salut,la 63 de kg și 1, 70 cam câtă proteina ar trebui sa pun in shake? Mă refer la cea din comerț, îmi puteți spune în linguri pentru că nu am primit cupă?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Doua lingurite inainte si dupa antrenament.

| lamasanustefan a răspuns:

Multă

| costicj a răspuns:

Calculul tău de proteină ar trebui să fie 1.6g proteină per kg. Shake-ul îl faci pentru suplimentare, fără adaos prea mare de calorii. Preferabil carbohidrați înainte de antrenament și mai multă proteină după.
Dacă vrei să faci un plan profi despre nutriție pentru tine, îți recomand: https://youtube.com/user/GravityTrainingSol
Totul e pe bază de studii.