| HwsKi a întrebat:

Salut la toti, am 11 ani si 1.40 cm. Vreau sa ma cresc macar cu 5-10 cm. Va rog ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Asteapta. Odata cu varsta, vei creste si tu cu siguranta.

| alessia5158 a răspuns:

"Un adolescent scund la care organele genitale încep să se dezvolte poate fi sigur că în curând se va produce o creştere rapidă în înălţime.
În anul în care băiatul creşte cel mai rapid el mai adaugă 8 - 13 cm la înălţimea sa" --- vezi sursa :http://www.y4y.ro/2009/02/05/dezvoltarea-la-baieti/

| Sn4k3 a răspuns:

Ai sa cresti cu anii, n-ai ce face acum.

| HwsKi explică (pentru Sn4k3):

Am 1.30-1.40. Cand sa mai cresc

| Sn4k3 a răspuns (pentru HwsKi):

Cresti pana la 20 de ani laughing, nu te opresti acum la 11.
Poti practica inot sau baschet, am auzit ca inalta, dar nu stiu daca e adevarat.

| bobo666 a răspuns:

Joaca baschet o fi coincidenta nu o fu un prieten de al meu a ajuns la 1.87 dupa ce a inceput sa joace baschet si era un prichindel de 1-65