| AditzaVixon31 a întrebat:

Salut,ma numesc Neagu Adi si am 15 ani jumate,am 1, 87 m inaltime, 79 kg si m-am apucat recent sa trag de fiare,punand accent doar pe exercitii pentru maini si spate care nu folosesc coloana intens sa zic asa, gen nu ridic de asupra capului sau ceva.
Intrebarea care se ridica este daca mai pot creste in inaltime sau stagnez aici?
P.S:Mai practic ciclism si atletism

Răspuns Câştigător
| sanboss a răspuns:

Tinere, la ce 1.87 cat mai vrei sa cresti?

esti destul de matur ( trupeste) incat sa iti permita corpul sa faci si ridicari deasupra capului.
In cazul tau e OK, dar daca aveai 1.50 si 40kg, ti/as fi recomandat o dieta bogata.
cred ca intelegi ce zic.

Spor la tras, si nu uita, cu privire la rezultate RABDARE / RABDARE, munca si iar munca.

fa-ti un prgogram, nu doar biceps triceps.
ci toate grupele le lucrezi.