| mihaiwz98 a întrebat:

Mi se pare ca am antebratul slab dezvoltat(mare in lungime mic in latime si moale) si as vrea sa-l aduc la zi..sa spun asa..Nu merg la sala.
Stie cineva niste exercitii pentru antebrat acasa? Precizez ca nu am gantere..Insa am o jucarie ca cea din clipul asta :
https://www.youtube.com/watch?v=h7BqGOu_R0c
Tocmai azi am inceput prima data sa lucrez cu el si chiar simt ca lucreaza muschiul pentru ca simt acea umflare. pompare nu stiu cum s-o numesc.Si tocmai ca pana acum e destul de eficienta as vrea sa am castiguri maxime si pentru asta va intreb daca stiti cam de cate ori ar trebui sa lucrez pe saptamana...cate repetari? cat timp?
Pentru ca daca as lucra alandala nu cred ca ar creste asa mult.Eu am citit pe net ca antebratul are nevoie sa-l lucrezi intens ca e obisnuit cu efortul.Si pentru asta nu vreau sa-l lucrez nici prea mult sa fac suprantrenament dar nici prea putin. Daca aveti sugestii as aprecia mult.

Ps: am 16 ani 1, 75 si 58kg daca are vreo relevanta

1 răspuns:
| Vladut650 a răspuns:

La 1.75 si 58 de kg esti firav. Nu vrei mai bine sa te duci tu la sala?