| alexxxxxxxxxx a întrebat:

odata cu inceperea scolii vreau sa merg la antrenament de tenis
nu doresc sa fac performanta ci doar vreau sa vad cu este, imi place mult si vreau sa incerc
nu cred ca timpul ar fi o problema deoarece consider ca mai bine fac sport 2 ore pe zi decat sa stau degeaba sau sa imi pierd timpul pe facebook cum fac altii
m-am interesat de pretul pe luna la un club de sport din orasul meu si suma este 100 lei
credeti ca este o pierdere de bani?
sau de timp?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

100 de lei pe luna? Poti sa-mi explici te rog ce inseamna acesti 100 de lei? Ce facilitati vei avea? Mi se pare foarte ieftin. La mine in oras costa aproximativ 300 de lei pe saptamana la unul din putinii antrenori de tenis disponibili. Nu exagerez. De asemenea, echipamentul, mingiile si ce mai trebuie, trebuie cumparate tot de catre cel ce doreste sa faca tenis. Dupa parerea mea, tenisul este cel mai frumos sport. Nu este o pierdere de timp sa-l practici. Daca totusi vrei sa joci de distractie, atunci de ce te complici cu cluburi de tenis? Cumpara-ti o racheta sau doua, niste mingi si cauta un tovaras cu care sa joci. Eu asa fac, am cativa prieteni cu care merg constant. Pot spune ca am invatat foarte multe.

| alexxxxxxxxxx explică:

Da,dar unde sa joc? daca tot joc vreau sa joc pe un teren amenajat si e singurul club de tenis din oras. Oricum, mai intai trebuie sa fac niste antrenamente sa stiu cat de cat sa tin racheta in mana laughing

| AFR81 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Tot nu m-ai lamurit. Cu aia 100 de lei ce avantaje vei avea? Legat de treaba cu racheta, sa stii ca eu jucandu-ma in casa am invatat sa lovesc laughing Acum, fara sa ma laud pot spune ca detin un bagaj tehnic destul de vast, ca sa zic asa. Daca nu esti vreun anti talent, ar trebui in 2-3 zile sa stii sa tii racheta in mana. In fine, decizia ta. Legat de terenuri, depinde din ce oras esti. La mine exista vreo 10 terenuri cred cu plata si 4-5 fara plata. Iti dai seama ca eu merg la alea fara bani. Totusi, lamureste-ma care-i faza cu aia 100 de lei? Daca la voi in oras costa 100 de lei pe luna sa faci antrenamente la tenis, atunci voi veni si eu cu copiii, cand voi avea, acolo laughing

| JohnnySilverhand a răspuns:

Nu e nici o pierdere de timp nici de bani, doar daca te tii de el, deoarece poate deveni un hobby pentru tine, dar mai intai incearca o luna sa vezi de-ti place.