| Valenziana a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa imi "intaresc" putin corpul. Cam ce exercitii imi recomandati avand in vedere ca am un spatiu mai mic in casa si nici nu am orice la indemana (ca de exemplu greutati)? In plus, sincer, nu pot face flotari laughing Cu ce sa incep?

6 răspunsuri:
| AdinaMihaela00 a răspuns:

Ai putea incerca sa faci si cateva flotari. daca nu dispui de greutati.
Flotari, abdomene, genuflexiuni. fa-le pe seri si pe zi cresti si seriile si numarul de exercitii
Ex: Flotari 10 buc * 3 serii
Abdomene 15 buc * 3 serii
Genuflexiuni 15 buc * 3 serii
Si dupa cresti numarul de ex si numarul de seri
Sau iti poti face greutati in sticle pline nisip. sau iti poti lua si o coarda. Aici este pe minute. adica sari in continuu 2-3 min si dupa cresti
Sau alergare

| Valenziana explică (pentru AdinaMihaela00):

Multumesc pentru raspuns happy

| Berbec_Răzvan_1995 a răspuns:

Poti face abdomene sau sa alergi prin parcuri mari de exemplu parcul crangasi sau un parc destul de mare pentru a face mișcare prin acest Exercițiu poti sa iti întărești gambele si mai poti face condiție fizica sau daca vrei sa ridici greutăți i-ați doua sticle de aceleasi dimensiuni umplecu apa si de acolo sti ce sa faci ridicări la piept sau poti face flotări...

| AluneKonfiate a răspuns:

Ai putea sa începi cu niște geboflexiuni, dacă ai un parc sau un loc deschis poți sa faci alergări, poți face yoga de dimineață (de exemplu pe digisport 1 este un program bun de exerciții) și dacă vrei neapărat greutăți, poți sa umpli niște sticle de apa, depinde de greutatea dorita. Sper ca ți-am fost de folos

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru AluneKonfiate):

Sticlele cu apa nu sunt de niciun folos.

| Valenziana explică (pentru AluneKonfiate):

Salut! Multumesc pentru raspuns happy
De la ce ora incepe programul?