| UpSideDowNnN1 a întrebat:

Salut, tocmai ce mi-am luat un whey trilogy de la vitabolic si as vrea sa stiu daca e mai bine sa iau shake`ul dupa antrenament cu apa sau cu lapte? am inteles ca cu apa se asimileaza mai repede, dar laptele are si el proteinele lui, ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Laptele incetineste absortia. Dupa antrenament ai nevoie sa asimilezi cat mai repede, de aceea se face cu apa.
Daca vrei neaparat sa bei lapte, beal inainte de culcare, asa este cel mai bine. Crede-ma!

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Eu te cred, si adaug lapte si de dimineata la shake + oua. cel mai bun mic dejun la blender

| Goldenboy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Si eu obisnuiesc sa beau in prima parte a zilei (2 ore dupa "mareledejun") un shake din 500ml lapte, 100g ovaz si o banana, eventual putina cacao sau o lingurita de cafea. -RATED GAF-
Lapte cu oua nu am incercat, este BĂÚBIL?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Daca te tii de nas si ignori textura de muci si gustul spurcat...