| anonymous19 a întrebat:

Salut TPU a-si vrea sa ma apuc de sport flotari pentru piept si abdomente si vreau sa mai lucrez la rezistenta la alergare deci pentru inceput cam cate flotari sa fac si abdomente si cum pot sa fac sa rezist la alergare si la sprint sa rezist mai mult dau fund

Răspuns Câştigător
| KNz9898 a răspuns:

Pai in primul rand tu vrei sa faci calisthenics adica fara greutati, doar greutatea corpului! Este foarte bine ceea ce faci, dezvoltandu-ti puterea, mobilitatea si rezistenta! Acum tu trebuie sa faci cateva serii de exemplu flotari 3 serii 10 -15 repetari, si abdomene la fel dar treaba cu flotarile daca vrei sa faci piept trebuie sa le faci incett! si trebuie sa te hranesti corespunzator sa mananci, pentru a lua proteine si vitamine din alimente! Programul il faci tu de exeplmu 3 4 ori pe saptamana faci luni piept miercuri abdomen vineri picioare si sambata si duminica alergare! Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cumparati 2 gantere de 10-15 kg si baga asa
la piept ridici in serii
8,10,15 kg
genoflectiuni
8,10,15
flotari,20,30,40
tractiuni la bara 4, 8, 12
asa vreo 3 serii e destul pe zi e destul + o dieta high proteine
abdomeele strica coloana, ce greutate ai si ce inaltime? vrei sa slabesti sau ce vrei?

| lovee2015 a răspuns:

Flotari si abdomene nu inseamna sport

| ASD123Backlash a răspuns:

Si vrei sa ai pieptul mare si bratele bete?