| BobanMau a întrebat:

am 1, 72 m si sun slab iar omoplati imi sunt "inaripati" usor iesiti afara si cand stau perfect drept... daca ma apuc de sala si lucrez spatele problema se poate rezolva?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca se poate rezolva complet, dar se poate ameliora.

| Giho a răspuns:

Problema se rezolva, daca nu vrei la sala este un exercitiu simplu, lipestete de perete puine miinile pe piept cu coturile intine in parti la fel lipite de perete, si stai citeva minute asa, dar sala tot ajuta, ia ceva haltere, si cu miinile dupa spate fa ridicari cit poti, sau 2 greutati, te asezi pe un scaun, si cu greutatile in miini pornind dintre picioare deschidele de ex. cu fac pasarile cind dau din aripi

| Jurjeu_Livia_1965 a răspuns:

Cand plamanii imi sunt stransi in omoplati medicii cum rezolva medical asta?