| Andrew555 a întrebat:

Am 1, 76 cm si in jur de 85 de kg fac sala de ceva timp aproximativ vreo 4 luni de cand m-am reapucat. Vreau sa ma ajutati si pe mine vreau sa dau burta jos si sa mai slabesc putin cu niste sfaturi daca se poate. Am luat recent si L-carnitine nu stiu exact daca este asa bun sau daca pot sa iau altceva mai bun.

10 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Daca vrei sa slabesti iti recomand sa scoti treptat carbohidratii din alimentatie+deficitul caloric care la tine ar fi cam 1700 calorii pe zi.

| Vladut650 a răspuns:

Mananca putin si des, 4-5 mese pe zi. Fa cardio, alearga. Ce fel de L-carnitine ai luat?

| Andrew555 explică (pentru Vladut650):

Carnitine liquid de la pro nutrittion

| Vladut650 a răspuns (pentru Andrew555):

De ce nu poti face cardio?

| Andrew555 explică (pentru Vladut650):

Am avut niște probleme la un picior și nu am voiemmomentan câteva luni

| Vladut650 a răspuns (pentru Andrew555):

Daca ai avut probleme la picior fa pauza un timp, pentru ca iti poti forta piciorul la anumite exercitii. Nu numai la alergat se forteaza piciorul.

| Aretha a răspuns:

Nu manca neregulat.Adica pe bucati sau seara.Mananca dimineata ceva sanatos, la amiaza bine sa te saturi si de la 17-18 nu mai manca! happy
Fa sala in continuare.

| CristiMC a răspuns:

Sall scade numarul de kalori si fa cardio mai mult.

| Hukez a răspuns:

Sa scoata carbohidratii? si energia pentru antrenament unde este? Carbohidratii inainte de sala inseamna un antrenament mai bun, e cel mai bun Preworkout.
Deci ca sa dai burta jos trebuie sa slabesti, iar pentru acest lucru trebuie sa urmezi cateva indicatii:
1. creste intensitatea antrenamentului
2. faci cate doua grupe msuculare pe zi(intr-o saptmana trebuie sa le antrenezi pe toate)
3. la sfarsitul fiecarui antrenament trebuie sa faci cardio
4. mananca doar de acasa (mancare gatita)

| Andrew555 explică (pentru Hukez):

Momentan nu pot face cardio. Adevărat și asta ca de un timp am încercat sa mananc mai mult proteine și la sala ma chinuiam sa termin antrenamentele.