| Andrei2002d a întrebat:

Am 1.83 105 kg si 18 ani. M am decis ca trebuie sa slabesc.
Vreau sa imi recomandati si mie o dieta ( o dieta mai simpla! Nu vreau sa apara in dieta tot felul de ciudateni pe care nu le pot manca )
Tin sa precizez ca nu prea am energie si imi este mereu somn...
Mi ar trebui o dieta care sa imi dea energie si sa ma ajute sa slabesc ( am nevoie sa slabesc doar la burta si picioare. In rest sunt bine. Am mai facut sala inainte )
Vreau sa slabesc cat de repede se poate... dar sanatos, nu visez sa slabesc peste noapte dar nici nu vreau diete sa slabesc in 5-6 luni )
Pe langa dieta o sa imi fac si abonament la sala
Si vreau sa imi comand si niste l carnitina. dar nu stiu de pe ce site! as vrea sa comand de la pronutrion ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist si el te va ajuta mult mai mukt decat noi.

| paulmicutz a răspuns:

Toata chestia este ca daca te duci la nutritionist iti spune ca sa lasi in principal dulcele, deoparte paine si pastele fainoase, nu mai mananci dupa ora 18:00, totul o sa trebuiasca fiert, nu mai mananci prajeli. Bafta la regim si am uitat sa mentionez, foarte multa alergare.

| ILoveMusic25 a răspuns:

Buna! In caz ca reusesti sa-mi spui te rog si mie cum ai putut slabi! Iti multumesc! :*