| HU4L a întrebat:

Am 14 ani 1.72 si 60 de kg. As vrea sa stiu ce sa fac sa imi creasca si tricepsul, am cam ramas in urma cu el, am 31 in brat, am un biceps frumos dezvoltat si un triceps mic, ce sa fac, astept un raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cam multe, ramai doar la primele 2 si fa 3-4 serii din fiecare, e suficient.

4 exercitii pentru o grupa mica e mult prea mult

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum antrenezi tricepsul acum?

| HU4L explică (pentru Cosmin86):

Pai.: Flotari la paralele, impins cu priza ingusta, skull crushers si impins cu o gantera deasupra capului

| Cosmin86 a răspuns (pentru HU4L):

Cam multe, ramai doar la primele 2 si fa 3-4 serii din fiecare, e suficient.

4 exercitii pentru o grupa mica e mult prea mult

| marin81 a răspuns:

In primul rand eu cred ca ar trebui sa mai astepti pentru culturism, macar vreo 2 ani, deoarece daca este practicat la o varsta prea frageda, culturismul mai mult dauneaza decat ajuta/ Daca vrei sa iti creasca tricepsul, insisti la antrenamente pe triceps si mai putin pe biceps