| Alex797 a întrebat:

Am 14 ani si 7 luni, fac 15 pe 1 Noiembrie si din vara as vrea sa ma apuc de sala pentru abdomen si pectorali. ce parere aveti esti bine pentru sanatatea mea? imi opreste din crestere? trebuie sa tin vreo dieta sau vreun regim special? imi trebuie antrenor sau fac de capul meu?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce doar abdomen si pectorali?

de ce nu tot corpul?

| RexCuParuCret a răspuns:

Rezultatele ca lumea se vad in cativa ani.
Si daca te apuci nu faci toti copii mici biceps cu piept sau abdomen cu piept faci toate grupele musculare (spate, triceps, cvadriceps, gambe, umeri)
Iti trebuie antrenor de asemenea daca nu ai experienta in sportu asta.

| NDC12 a răspuns (pentru RexCuParuCret):

Cu antrenor, fara antrenor in sportul asta conteaza cel mai mult ambitia. Daca ai ambitie inveti exercitile, dormi cat trebuie si mananci ce trebuie.

| RexCuParuCret a răspuns (pentru NDC12):

M-am referit ca la inceput toti gresesc exercitiile de asta e necesar antrenorul(are nevoie de cineva care sa-l corecteze)
Dupa aia o sa le stie pe de rost si nu o sa-i mai trebuiasca.

| Bfd_Robert_1999 a răspuns:

Eu am 15, ba chiar m-am inaltat la sala te sfatuiesc sa te duci! Sa bagi multe tractiuni!

| Alex797 explică (pentru Bfd_Robert_1999):

Multumesc, in cat timp incep sa se vada rezultatele si ai vreun regim de hrana fix? sau mananci orice?

| Bfd_Robert_1999 a răspuns (pentru Alex797):

Orice nu tin nici o dieta! Eu bag pe fiecare seara poate 1 data de 2 ori pe sapt nu bag abdomene! nu stiu exact sa iti spun!