| dragon3 a întrebat:

Salut TPU,
Am 15 ani, 172 cm si 87 ce kg, iar miercuri o sa ma duc pentru prima oara la sala.
Imi puteti raspunde la aceste intrebari?:
1.Trebuie sa ma schimb acolo(bluza si pantalonii) sau pot sa vin direct imbracat?
2.Vin eu cu prosopul sau imi dau de la sala?
3.Cum se procedeazala aparate, adica se aplica reguliile bunului simt sau poate sa vina cineva si sa imi zica sa ma dau de la aparat?
4.E un vestiar mare in care se schimba toti sau sunt vestiare personale pentru fiecare?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. logica zice sa te schimbi acolo, mai ales cand pleci, ca doar nu pleci cu hainele transpirte si mirosind

2. depinde de sala, salile care se respecta ofera prosoape

3. bunul simt se aplica peste tot teoretic, nu doar la sala

4. nu exista vestiare persoanale, exista vestiare comune

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Te schimbi la sala. Prosopul tau. Regula bunului simt. De regula sunt vestiare comune. Pentru barbati, pentru femei!

| Moonlight15 a răspuns:

Totul depinde de sala... 1- Parerea mea, sa vii cu schimburi. Transpiri si nu poti merfe asa pe strada.

2- Te duci cu prosop
3- Cu bun simt normal. Daca aparatul la care vrei sa faci este ocupat, il intrebi frumos: Cat mai ai aici? Fac si eu odata cu tine? Incearca sa.ti faci prieteni acolo.
4- Vestiarul o sa fie la comun cred.

Bafta!