| Polinco a întrebat:

Am 15 ani. Daca antrenez o grupă de muschi, câte exerciții voi avea nevoie pentru grupa respectivă la vârsta mea?

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza greutatea cu care faci, sa nu ti fie foarte greu sa lucrezi ex respectiv, in medie cam tu trebuie sa simti ca numai poti la 10-12 repetari. E corpul tau, nu stiu cu ce greutate poti lucra la fiecare exercitiu. In mare daca vezi ca faci lejer 12 iei greutate mai mare. Daca nu ai stimul nu vei creste in masa musculara, ci doar in anduranta/rezistenta

| cristiww a răspuns:

Exercitii nu conteaza cate, pot fi 2 sau 7, nu conteaza asta. Conteaza numarul de serii. Pentru grupele mari cam 20 de serii/saptamana, pentru grupele mici mai putin, 12-14 serii. Numerele acestea nu sunt fixe!

| KanekiKen20 a răspuns:

Nu tine cont de varsta ci de cat de bine esti tu facut sau cat poti duce. Eu si acum cand fac exercitii fac pana nu mai pot face nimic.