| KeNNT3D a întrebat:

Am 16 ani, inaltime 1, 70 si 70-71kg. Fac sala cam de 2 luni si am pus cam vreo 2-3kg pe mine, ca supliment sa zic asa folosesc gfx-8 oare are ceva daca il folosesc timp de cateva luni - 1 an ca sa incerc sa ajung macar la 80kg? Si dupa aceea sa ma apuc de definire, e ok asa?
Astept pareri, ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Creatina nu, celelalte da.

Creatina indiferent de unde o iei e la fel, restul e doar marketing.

p.s. : nu raspund pentru "funda". daca cineva raspunde pentru asa ceva, inseamna ca e un copil mic si nu trebuie sa-i iei raspunsul in serios.

18 răspunsuri:
| Eduaard a răspuns:

O să pui până la 80, dar dacă o să te lași de sală o te dezumfli, mai bine faci fără să iei proteine și ieși cu ei gata definiți.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Serios? Te dezumfli de la GFX? DE CAND?

Esti doar un COPIL MIC SI FIRAV care isi da si el cu parerea, nu? ( genul care recomanda tractiuni ZILNIC si vrea sa puna muschi! )

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum spui tu, bagă în tine steroizi până nu mai poțiwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

GFX nu are steroizi.

| KeNNT3D explică (pentru Cosmin86):

Salut cosmine. Stiu ca ai ceva experienta deci te intreb pe tine, am cam 73kg acum, oare dupa ce mi se termina gfx-ul sa cumpar un iso whey si creatina de la pronutrition? E ok asa? Ca daca ma gandesc bine cred ca am destule kg pentru varsta mea. Si macar iso nu are carbohidrati si as ma scapa din burta si poate mi se vede si abdomenul :d. Ce parere ai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Da, e mai bine decat GFX care are foarte mult zahar ( vezi la compozitia nutritiva).

| KeNNT3D explică (pentru Cosmin86):

Inca o intrebare, am mai vazut ca ai o parere buna despremuscletech, oare daca reusesc sa strang bani sunt mai bune aceste 2 produse decat cele de la pro nutriton?
http://www.megaproteine.ro/Creatina/Muscletech-Platinum-100-Creatine/
Si
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Muscletech-Iso-Zero-Performance-Series/
Sau

http://www.megaproteine.ro/Proteine/Muscletech-Platinum-100-Whey/

Iso zero sau whey esential (al 2-lea) care e mai bun?
Si sa iau si creatina de la ei?
Ofer funda. Daca poti putin mai detaliat, multimesc!

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Baftăwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Nu am nevoie, fac deja de aproape 10 ani sport si am 4-5 fripturi pe zi aproximativ. + 43 in brat si 38 in antebrat la rece.

Nu-mi ureaza mie un firav bafta.

p.s. : fa in continuare tractiuni in fiecare zi, ca un COPIL PAMPALAU care os a ramana cu spate firav.

Cand o sa faci tractiuni cu 30-40 kg legate de tine, la o greutate corporala de 90 kg, atunci sa dai sfaturi de tractiuni.

Copii pamalai si firavi, dau ei sfaturi de tractiuni si nutritie!

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

Lauda de sine nu miroase a binewinking Când făceam eu sport tu te jucai cu nu mai spun ce laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Vad, de-aia recomanzi "tractiuni zilnice" si nu stii ce contine GFX ( sau ce inseamna supliment ).

Din vasta ta "experienta" dai sfaturi atat de bune.

intrebare simpla: cate discuri legi de tine cand faci tractiuni? si ce greutate ai, evident.

| KeNNT3D explică (pentru Cosmin86):

Inca o intrebare.
Am luat gfx8 de 2 ori, acesta are si creatina, oare daca iau alt supliment si iau creatina separat am nevoie de vreo pauza sau ceva? Sau pot lua timp de in an 2 fara probleme?
Ma refer la creatina).

| Cosmin86 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Calculezi cate grame de creatina iei / zi. Daca sunt intre 5 si 10 grame, e ok, nu mai trebuie sa mai iei.

| Eduaard a răspuns (pentru Cosmin86):

N-ai tu treabăwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eduaard):

Adica abia faci cu corpul tau... de-aia se si vede in poza ca n-ai spatele lat DELOC, toate hainele stau perfect drepte pe tine.

Asa fac eu tractiuni la 95 kg:
https://www.youtube.com/watch?v=4ez-rMpU9Nc

95+15 = 110 kg, bratele perfect intinse

Si asa fac flotari la paralele ( 95 + 20 = 115 kg, 7 repetari ) :

https://www.youtube.com/watch?v=pcTxTCFSepQ

| Anonymus01 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bravo Cosmine!
Eu la 14 ani, 62 kg fac 5 tractiuni cu 20 kg legate de mine si 2 tractiuni cu 30... nu am incercat la paralele sa adaug greutati, dar o sa incerc!
Oricum, bravo! participi la anul la europene, mondiale, ceva?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonymus01):

La nationalele de skandenberg.

Si poate la tiger. Eu skandenberg fac competitional, atat.

| Anonymus01 a răspuns (pentru Cosmin86):

Anul asta ai participat?
la ce categorie?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Creatina nu, celelalte da.

Creatina indiferent de unde o iei e la fel, restul e doar marketing.

p.s. : nu raspund pentru "funda". daca cineva raspunde pentru asa ceva, inseamna ca e un copil mic si nu trebuie sa-i iei raspunsul in serios.