| ShowTime123 a întrebat:

am 16 ani jumate si voiam sa va intreb ce sanse mai am sa devin fotbalist daca nu am frecventat antrenamentele de club in ultimii 3 - 4 ani? Am fost ocupat cu scoala si m-am lasat, iar acum cat de curand m-am gandit sa reincep acest sport poate poate ajung sa joc macar in liga a 2-a. M-am gandit sa ma reapuc din cauza inaltimii ( 1.85 si 70 kg ) inainte imi placeau posturile ofensive atacant sau mijlocas de banda dar dupa experienta din trecut m-am repozitionat ca fundas central pentru-ca efortul fizic e mai mic ( nu am o viteza chiar ft buna ) dar ma uit la cativa jucatori cum ar fi Tade, Tucudean, Chiriches si multi alti care nu calitati iesite din comun fata de mine si joaca la cluburi foarte mari... Deci astept raspunsuri dau funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai talent si esti dispus la munca poti deveni un fotbalist bun. Du-te la un club cu echipa de juniori, eventual la clubul unde ai mai fost.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Daca tie-ti place sa practici fotbalul si ai talent nu abaondona, poti face o cariera din asta atata timp cat iti dai silinta si pui mult suflet si multe antrenamente pentru a-ti indeplini visul

| Resurrection a răspuns:

Pana la varsta asta trebuia deja sa fii in vizorul vreunei echipe. in general fotbalistii se aleg de la varste fragede... dupa parerea mea, sansele sunt mici.