| EduardCr a întrebat:

am aproape 15 ani, 1.65 m și vreo 55 kg.Nu mi-e rușine cu corpul meu,dar nici mândru nu sunt. Am câțiva colegi care au un abdomen si biceps destul de bine format, în clasa a 8 a aproape a 9 a.
Am nevoie de câteva sfaturi de la cine se pricepe la asta.
Urmând să intru la liceu, nu vreau să fiu mai deloc format, până acum nu prea m-a interesat să fac un biceps sau abdomen, dar observ că nu am absolut deloc, adevărat fiind faptul că nici n am lucrat la ele nici nu având cum. Dar mă gândesc să îmi iau un set de gantere din Decathlon la vreo 30 kg, care pot fi puse greutăți la cat vreau.
Vreau sa menționez că nu vreau să merg la sală încă, aștept să mă mai dezvolt si poate la anul ma duc happy
Întrebarea mea este cu câte serii a câte ridicări trebuie să fac, si cate kilograme pe o mână?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Lukasz a răspuns:

Pai faci cat crezi tu ca e necesar.Eu fac antrenamente la fotbal, facem asa:3 serii de flotari, cate 20.Adica facem 20 flotari, pauza, iar 20, pauza, iar 20, dupa abdomene, tot 20. Da, dar secretul este sa nu le faci in ras, ca asa, nu faci nimic, deci faci cat crezi tu ca e necesar.

| mihaialexandru8 a răspuns:

Salutare, arunca un ochi aici www.fit4success.ro
daca ai intrebari poti sa-ti scrii.
spor