| kl4u a întrebat:

am citit undeva ca pentru a elimina mai repede grasimea de pe abdomen poate fi folosita o folie alimentara transparenta,e adevarata chestia, ma puteti lamuri?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Transpiri = pierzi APA, nu calorii.

Chiar ti-e greu sa faci sport si sa mananci ce trebuie?

| presus a răspuns:

Ai citit o prostie laughing

| AntrenorFitness a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care au putut sa o debiteze unii!
Dimpotriva, o supraincalzire a zonei respective coincide cu proasta reglare a temperaturii corpului, care se face prin transferul de caldura corp-mediu prin transpiratie, duce la ingreunarea obtinerii rezultatelor. Citeste despre ursul polar, sa vezi de ce nu poate alerga pe distante lungi...
Recomand sa citesti si acest articol care te poate ajuta sa iti indeplinesti obiectivele http://www.megaproteine.ro/......-invidiat/
Multa bafta!

| Syndre a răspuns:

Nu e adevărat, doar transpiri mai mult.
Abdomenul se face NUMAI în bucătărie. Este adevărat, cardio te ajută dar alimentația este cheia(less carbs, more protein).

| DeeaMariia a răspuns:

Nu este advwinking am facut si eu asta acum ceva timp. Dar trebuie sa faci efort si sa transpiri in locu in care ai pus folia.winking

| kl4u explică:

Andreiia 16, pai si ai reusit ceva sau a fost degeaba?

| HadesRadu a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca nu are rost sa arunci banii pe astfel de prostii, eu am avut 95 de kg la 15 ani, mi-am luat inima in dinti si m-am dus la sala fara sa cheltuiesc milioane in echipament super sofisticat; acuma, la 16 ani am 76kg, ca sa elimini grasimea in exces este de ajuns sa ai o alimentatie corecta ( asta nu inseamna deloc carbohridrati si multe proteine, ca sa stii exact ce sa mananci mai bine te-ai duce la un nutritionist, prea multe proteine iti pot distruge ficatul si rinichii) si exercitii fizice. Daca nu ai timp sa te duci la sala, poti sa faci si acasa, pe youtube sunt foarte multe canale despre acest lucru( in loc sa stai toata ziua sa asculti muzica, dai o privire si pe canalele alea laughing ) Pe mine personal SixPackShortcut m-a ajutat foarte mult inainte sa ma duc la sala.

Sper ca te-am ajutat!