| exotickiller a întrebat:

Am 17 ani si,nu stiu,nu prea am forta deloc la skandenberg pierd tot timpul, iar incheieture este ca o plastelina. Spuneti-mi va rog niste exercitii sau ceva, orice pentru a-mi mari forta si pentru a-mi intari inchieietura.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa stii cateva lucruri :

1. muschii si forta se dezvolta in zilele de pauza. de-aia multi fac 2-3 antrenamente / saptaman

2. flotari si abdomene -> pierzi vremea cu ele

3. https://www.youtube.com/watch?v=JgIDgi-g2Sk

Acolo e o mica rutina folosita de mine.

Izometrie = contractie fara miscare, gen faci o tractiune ( cu incheietura indoita evident ) si te opresti la 90 de grade sus si ramai cat poti.

Sau mai poti face tractiuni in prosop ( cu izometrie cand ajungi sus, te opresti si ramai 10-15 secunde. poti mai mult, maresti greutatea ).

Si fa-ti si o alimentatie speciala, bazata pe PROTEINE si carbohidrati, fara asta nu faci nimic.

p.s. : cel mai si cel mai bun antrenament ramane tot skandenbergul efectiv ( dar antrenament cu oameni, NU meciuri ), du-te la un club de skandenberg.

| napoleon16 a răspuns:

Incearca sa faci bicepsi tricepsi si sa consumi energy bar pentru forta! sper ca te-am ajutat!

| exotickiller explică (pentru napoleon16):

Multumesc de raspuns! Energy bar-ul acela nu este pentru forta in timpul antrenamentului?

| Cosmin86 a răspuns (pentru napoleon16):

Cu biceps/triceps vrei sa faca skandenberg? apuca-te de sah.