| Suleiman a întrebat:

Am o intrebare de multe puncte.Am inteles ca dupa ce lucrezi o grupa musculara ii trebuie 48 de ore sa isi revina altfel faci supraantrenament. Exista suplimente care accelereaza acest proces? De exemplu un supliment care sa imi permita sa fac zilinic piept si sa creasca masa in loc sa stagneze, un fel de accelerator.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu. Nici macar daca iei steroizi nu poti lucra zilnic piept.

p.s. : doar cocalarii isi doresc sa lucreze piept intr-una, toate grupele trebuiesc dezvoltate la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grupele mici au nevoie de 48 ore odihna (biceps triceps umeri gamba) iar cele mari au nevoie de 72 ore (spate coapsa piept). Nu e bine sa te antrenezi zilnic mai ales daca esti ectomorf. Afla intai ce tip somatic esti iar abia apoi vei sti modul in care sa te antrenezi. De asemena, trebuie sa oferi importanta fiecarei grupe nu numai pieptului.

Răspuns utilizator avertizat