| Katty29 a întrebat:

am o intrebare la care nu preau stiu raspunsul ..si poate cineva dintre voi il stiu ...cum pot face sfoara(spagatul)? vreau sa-i surpein pe cei din familie

Răspuns Câştigător
| HU4L a răspuns:

Salut, sfoara nu se face cu una cu doua, iti trebuie niste antrenament, eu practic taekwondo si stiu ce spun, iti trebuie o incalzire, faci diverse exercitii la incalzire (ce faceai si la educatie fizica) apoi faci niste flotari, genoflexiuni, sa te incalzesti si mai bine, apoi faci exercitii de intindere, te pui in pozitia sfoara si incerci sa te lasi jos, dar nu prea mult pentru ca risti sa faci intindere sau doamne fereste o rupere de tendon, dar asta trebuie sa faci si alte exercitii...mai cauta si yt, e mult de scris. happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mult mult antrenament