| Cedry2k8 a întrebat:

Am o intrebare legata de fotbal.

Sa spunem ca echipa de fotbal numita "Real Madrid", se califica in champions league, se mai poate califica si in europa league?

Sau daca pierde calificarea in champions league, europa league reprezinta o a 2-a sansa? O echipa poate participa in champions league si europa league in acelasi sezon?
FUNDAAAAA

Răspuns Câştigător
| nosound871 a răspuns:

Este in felul urmator:cand o echipa intra in grupele champions league acolo sunt 4 echipe.Primele doua merg in faza urmatoare a competitiei adica optimile.Iar locul 3 din grupa merge in europa league.O data ce ai trecut de grupe nu mai poti merge in europa league.Deci se poate ca o echipa sa joace si in champions league si in europa league in acelasi sezon. Funda!