| mavnimiccMaNnN a întrebat:

Am o problema cu Gambele de la picioare,cand fac sport,sarituri, alerg etc, simt ca am pietre în loc de gambe si ma dor foarte tare.
Este o problema sau este ceva normal?

Răspuns Câştigător
| Nelamuritul a răspuns:

Pai depinde, poate fi febra musculara. Daca nu faci efort fizic constant corpul se inmoaie repede...de exemplu daca faci sport vei avea febra musculara, daca stai o saptamana fara sa faci nimic si dupa o iei de la capat iar vei avea pietre in loc de picioare. Eu am avut o pauza si dupa am facut exercitii la gambe duse peste limita, urmatoarele 4-5 zile de abia mergeam, nu poteam sta pe toata talpa. Eu zic din propria experienta ca poate fi o febra musculara foarte serioasa si nu poati face mare lucru... eventual niste creme pentru dureri musculare.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor, noi de unde vrei sa stim ce ai tu, picioare sau pietre.

| Denis539 a răspuns:

Ceva normal clar nu e. Du-te la doctor